Duygusal Sohbet

Bir bayanla konuşurken çoğu erkeğin ne konuşacağı konusunda ilk etapda konu aramasının nedeni, hoşlandığın bayan ile konuşurken uzun sessizlik anlarının yaşanması olabilir. Belki sevdiğin bayan ile konuşurken ne söyleyeceğini bilmiyorsun? Belki de bir bayan ile normal bir şekilde sohbet edebiliyor fakat onu etkileyecek şekilde konuşamıyorsun. 

Kadınlar duygusal anlamda erkeklere göre daha hassas yapıya sahiptirler. Bu herkes tarafından bilinen kesin bir durumdur. Kadın beyninin duyguları yönlendiren bölümü erkeklere göre daha iyi çalışıyor olsa gerek. Bu kadınları daha fazla empati sahibi, duygusal ve daha iyi anlatıcı yapıyor.Yani kadınlar duygusal anlamda daha cok detaycı ve daha fazla net hislere sahiptirler. Erkeklerin daha az konuşmasının ve duygularını konuşarak ifade ederken zorlanmasının sebebi budur diye düşünüyorum. 

Kadınların anılarına ve geçmişlerine daha bağlı olmaları, ufacık olaylar yüzünden örneğin televizyondaki bir dizi sayesinde oturup hüngür hüngür ağlayabilmeleri, hayatlarında her zaman duyguların yerinin olması, ufacık şeylerden bile çok ama çok etkilenebilmeleri, duygularını dile getirmekten çekinmemeleri gibi durumların tam aksine; erkeklerin “genellikle” duygularını dile getirmekten çekinmeleri, kaç aydır birlikte oldukları kız arkadaşlarına bile seni seviyorum diyememeleri, ağlamaktan yani en önemli duygu gösterme yöntemlerinden birini uygulayamamaları sonucu olarak ortaya çıkan durumlar.Ama yine de bayanlardan çok daha duygusal erkekler olabildiği gibi, duygudan yoksun bayanlarda da mevcuttur.

Sohbet odalarında da bu tür olumlu yada olumsuz şeyler olabiliyor, ilk tanıştığınız bayan veya erkek olsun yalan söyleyebiliyorsunuz, erkek fazla kafasına takmaz bunu tabi ki aradan aylar geçmemiş ise ama bayanlar bunu kabullenmezler, artık güvenmezler onun için sohbet sitesi de olsa asla bir bayana yalan söylemeyin eğer ciddi bir düşünceniz var ise her şey kendiliğinden gelişir, dönüşü olmayan bir yalan asla söylemeyin onu o an kaybedersin.

Etiketler: ,